A Völgyi Péter vezette korosztályos magyar válogatott a B csoport második fordulójában Lengyelországgal csapott össze. A magyar csapat ezúttal már a mérkőzés korai szakaszától kezdve tudta érvényesíteni a saját akaratát, a lengyel csapat nem tudta áttörni a mieink stabil védekezését: a harmadik negyedben mindösszesen 3 pontot szereztek a lengyelek. Végül rendkívül magabiztosan, 40-79 arányban diadalmaskodott nemzeti együttesünk.

A DVTK HUN-Therm két fiatal játékosa egyaránt kezdőként kapott szerepet a mérkőzésen: Aho Tyra 17 perc alatt 3 pontig, 3 lepattanóig és 3 asszisztig jutott, Fárbás Eliza pedig 20 perc alatt 11 pontot szerzett, leszedett 5 lepattanót és 2 gólpasszal is segítette a társakat.

A magyar válogatott hétfőn 18 órától a házigazda Törökország ellen zárja a csoportkört. A találkozót ingyenesen meg lehet tekinteni élőben a FIBA YouTube csatornáján.