A korosztályos Európa-bajnokságon a B csoportból második helyen továbbjutó magyar válogatott Portugáliával csapott össze a legjobb nyolc közé jutásért. Rendkívül szorosan indult az összecsapás, fej-fej mellett haladtak a csapatok. A jó védekezés mindkét félnél háttérbe szorult, végül 21-24-re a portugálok nyerték meg az első negyedet. A második játékrészben aztán úgy tűnt, megtalálta a saját játékát a magyar csapat, ez végül hatpontos vezetést jelentett a félidőben. (42-36) A harmadik negyedben már inkább a szoros védekezés érvényesült, összesen csak 25 pontot szereztek a felek. A végjátékot viszont a portugál együttes menedzselte jobban, és végül nagyon szorosan, de két ponttal megnyerték a mérkőzést, ezzel bejutva a legjobb nyolc közé a tornán.

Oláh Fruzsinának nem szavazott bizalmat Tursics Krisztián szövetségi kapitány, a DVTK HUN-Therm fiatal játékosa így nem lépett pályára az összecsapáson.