Augusztus 2-án, szerdán Magyarország 68-70 arányban vereséget szenvedett Portugáliától az U20-as Európa-bajnokságon, így eldőlt, hogy a folytatásban a 9-16. helyezettek ágán folytathatja a kontinensviadalt a magyar csapat.

Svédországot egy fordulatos meccsen, félidőben még hátrányból felállva sikerült több kevesebb mint tíz ponttal, 67-59 arányban legyőzni, Lengyelország ellen pedig az erős első és utolsó negyednek köszönhetően 60-73-ra győzött nemzeti együttesünk.

A torna zárónapján, vasárnap a csoportból már ismert Finnország ellen a 9. helyért mérkőzött meg a Tursics Krisztián vezette magyar csapat. A csoportkör során lejátszott mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is szoros összecsapást vívtak egymással a felek: a finnek a félidőben nagy arányban vezettek, a fordulás után a magyar csapat felzárkózott, de a mérkőzést végül nem tudta megnyerni. A magyar válogatott a 10. helyen fejezte be a tornát.

Oláh Fruzsina kevés játéklehetőséget kapott a három mérkőzés során, egyedül a lengyelek elleni találkozón lépett pályára másfél perc erejéig, pontot nem szerzett.