OTP Bank Liga 21. forduló

DVSC-TEVA - Diósgyőri VTK

Helyszín: Debrecen, Nagyerdei Stadion
Időpont: 2015. március 22., vasárnap 18:30
Játékvezető: Farkas Ádám (Tóth II Vencel, Georgiu Theodoros; Oláh Gábor, Kulcsár Katalin).

A DVSC kezdőcsapata: Novaković - Jovanović, Morozov, Máté P., Korhut - Mihelič,  Varga J., Szakály P., Bouadla  - Tisza, Sidibe. Vezetőedző: Kondás Elemér.
Kispadon: Verpecz, Ferenczi J., Sós, Balogh N., Mészáros, Wittrédi, Kulcsár T.

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Okuka, Szalai V., Németh M., Eperjesi - Egerszegi, Krstić - Barczi, Koman, Marjanović - Bacsa. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.
Kispadon: Antal, Bognár, Ho-Jung, Gosztonyi, Jenner, Takács T., Griffiths.

A DVTK feketében, a DVSC fehérben játszik, a két csapatkapitány Bacsa és Szakály

A találkozó hivatalos nézőszáma 3338 néző, ebből mintegy 500 diósgyőri

Percről percre

1. perc: a DVSC kezdte a meccset

2. perc: Bouadla életerős löketét Radoš bokszolta szögletre. Baouadla baloldali beadása középen elszállt mindenki mellett-fölött

3. perc: Vezet a DVSC. Jobboldali beadás után Tisza elé került a labda, aki tíz méterről a kapu bal alsó sarkába gurított, 1-0.

9. perc: diósgyőri szöglet jobbról, Krstić beadását Sidibe csúsztatta ki középen

12. perc: jobboldali beadást Sidibe ívelt balról a hosszú felső felé, de célt tévesztett

15. perc: Marjanović labdaszerzése után több lehetőség is lett volna helyzetet kialakítani, de egy kis pontatlanság mindig becsúszott

18. perc: Eperjesi indította Bacsát, aki sarokkal passzolt Barczinak. A támadó balról 14 méterről laposan lőtt a rövid sarok mellé

19. perc: szép támadás és egy higgadt csel után Tisza lőtt 13 méterről, Radoš védett

20. perc: Okuka mentett szögletre az utolsó pillanatban a lövésre készülő Sidibe elől

21. perc: a szöglet végül nem okozott veszélyt

23. perc: Előbb Tisza lövését kellett menteni, majd Bouadla duplázását blokkolta Szalai

27. perc: Barczi ugratta ki a leshatáron Marjanovićot, de Novaković kapus jól jött ki a kapujából

29. perc: Tisza beadását fogta Radoš

32. perc: Krstić szöglete lapos volt, másodszorra viszont szépen érkezett Marjanović fejére a labda, a szélső azonban a védők szorításában nem tudott erőt vinni a fejesbe

34. perc: Radoš öklözött ki szépen egy jobboldali beadást

35. perc: Szakály lőtt 19 méterről balról a hosszú oldal mellé

37. perc: Barczi jobboldali szabadrúgását vágták ki a védők

41. perc: Krstić szabadrúgását mentették középen a védők, majd Németh a félpályáról ívelt a 16-oson belülre a védők mögé. Szalai indult a labdára, de Novaković kézzel magasabbra tudott nyúlni

43. perc: Koman ívelt jobbra Okukának, ő visszatette a labdát, Krstić kapásból lőtt a bal felső sarok mellé

45. perc: Bacsa ívelt a felfutó Egerszegi elé, az előnyösebb helyzetben lévő debreceni védőről pattant Novakovićhoz a labda

45+1. perc: előbb Radoš öklözött ki egy jobboldali beadást, majd Sidibe fejelt 6 méterről fölé

Félidő: DVSC - DVTK 1-0

46. perc: folytatódik a mérkőzés, egyik csapat sem cserélt

48. perc: egy bal oldali beívelést Szalai vágott ki, Szakály ismételt 14 méterről, Radoš védett

50. perc: jobboldali hazai szöglet: Varga felszabadította a kaput fejjel

52. perc: Bouadla beadása szállt a kapu mögé

55. perc: egy eladott labda után Tisza lőhetett 14 méterről középről, Radoš bravúrral védett. Bouadla éles szögből sokat tévedett

56. perc: ismét diósgyőri lábról került Korhut elé a labda, aki egy sprint és néhány labdatolás után mellé lőtt

59. perc: Szalai mentett fejjel Sidibe elől a kapu előterében

60. perc: Máté helyett Mészáros a pályán

61. perc: Kettős csere a DVTK-ban: Barczi helyett Takács T. és Egerszegi helyett Bognár I. A csere után Koman lépett hátra Krstić mellé, míg Takács lett a csapat legelső embere

61. perc: Marjanović beadását kivágták a védők

63. perc: Koman kiugratása hosszú lett Takácsnak

65. perc: Bouadla bombázott 20 méterről kissé jobbról, Radoš a léc alól ütötte ki a labdát

67. perc: Marjanović jobboldali beadását a kaputól 6 méterre lopták le Takács lábáról

68. perc: Takács ment el a jobboldalon, maga mögött hagyta védőjét, amikor a partjelző szabálytalanságot jelzett

69. perc: Tisza helyett Balogh N. a hazai csapatban

70. perc: Marjanović fejelte ki Mihelič szögletből érkező beadását

73. perc: Bacsa nagyszerűen ment el a bal oldalon, középre húzott, majd Koman lőhetett, de a védők blokkoltak

73. perc: hazai kontra végén Németh ütközte le szépen Baloghot

77. perc: hazai szöglet, Németh fejelte ki középen a labdát

80. perc: Sidibe az alapvonalról adott középre, Mihelič egyből lőtt 6 méterről, mellé

82. perc: Balogh adott jobbról középre, Mihelič ziccerét Rados védte

83. perc: most Mihelic fölé lőttq

83. perc: Mihelič helyett Wittrédi a pályán

85. perc: Marjanović adott be jobbról, kifejelték, a labda azonban a hazaiaké lett

87. perc: hazai szöglet: veszélytelen

87. perc: Takács szólója után Bacsa adott középre balról, a védők kifejelték Marjanović elől

89. perc: Marjanović beadása után középen Takács 6 méterről bombázhatott, Novakovic bravúrral védett

90. perc: 3 perc hosszabbítás következik

90+1. perc: Jobboldali akciót követően Balogh a kapu torkából a felső lécet találta el

Végeredmény: DVSC - DVTK 1-0

Az este zárásaként a diósgyőri játékosk még megköszönték a szurkolóknak a biztatást